December 2013

happy new year

27. december 2013 at 14:12 Tema tydne
Každý koho znám říká, jak ten rok rychle utekl. Vlastně jsem ani nevěřila, že jsou Vánoce, protože mi nešlo na rozum, jak ten čas letí. Asi nedokážu říct, jestli byl pro mě 2013 dobrým nebo špatným rokem. Strávila jsem nádherné léto v Indii, ale byla jsem hodně nemocná. Měla jsem opravdu vysoké horečky, které ale nikdy nemívám. I maminčino zdraví nám dalo opravdu zabrat ia tak jsem vlastně ráda, že už bude Nový rok. Všechno špatné co se stalo hodíme za hlavu a pojedeme nanovo. Ale nic se nemá zapomínat! Věřím, že všechno špatné je pro něco dobré a i nemoci, které se nám všťourali do života mi znovu připomněli, jak je důležité vážit si zdraví a dobře o něj pečovat.

A je to zvláštní že v jednu chvíli bude stále 2013 a najednou šup - a přehoupne se úplně jiný rok. No ne ? Jo je to fakt divný ;D .. A jaký asi bude? Pro mě je opravdu hodně důležitý. V tomto roce se toho změní mnoho a já si musím věřit, že všechno dokážu. Když vidím, jak všechno rychle uteklo, za chvilku budu stát u maturity. Budu určitě hrozně nervozní ale musíme to dát! :D Po maturitě se stěhuju do Irska, kde začnu docela nový život. I Remymu přibyde mnoho starostí, protože maturujeme spolu a on ještě k tomu musí zařizovat vízum, abychom mohli být konečně v jednom státě :')

Jsem snílek a často si říkám, co budu dělat touhle dobou za rok. Už budu všechno vědět - co mi vyšlo a co ne, kde budu žít? Budu v Irsku, nebo skončím někde v Africe ? :D A budu chtít pořád procestovat celý svět? Je to opravdu zvláštní takhle přemýšlet. Doufám, že pro vás bude 2014 úspěšným a šťastným rokem a vyplní se všechny vaše sny. Však si to zasloužíme :)


Merry Christmas!

24. december 2013 at 14:34 ostatni clanky
Všem vám přeji krásné Vánoce :)

falling in love is easy but staying in love is very special ♥

24. december 2013 at 14:32 Tema tydne
U spousty lidí není rodina na prním místě. Ne jako dřív. A až později vlastně pochopí, jak důležitá rodina byla a je. Často ztrácíme kontakt s lidmi,na kterých nám záleží. Lidé odkládají vše na později ale nepřemýšlí, že později už třeba nebude šance.
Vůbec se mi nelíbí, jak moc ztratily vztahy mezi lidmi hodnotu. Hlavně mezi těmi mladými. A proč se každé druhé manželství rozpadne? Myslím, že spolu lidé neumí mluvit. Něco se někomu nelíbí a řeší to tím, že jednoduše ze vztahy uteče. Je to to nejjednodušší, ale myslím si, že hrozně zbytečné. Vždy a v každém vztahu se může objevit problém. Důležité ale je, aby jsme ho řešili společně. Jak má pak ten druhý vědět, co je špatně, když se věci navzájem spolu neřeší?

Já jsem moc ráda za to co mám, i když to není vždy jednoduché.. S Remym jsme spolu už 3 roky a není jen mým partnerem, ale i nejlepším přítelem. Říkáme si všechno - to špatné i dobré. Neznám nikoho, kdo by mě znal lépe než on. Kamarádi mi někdy říkají "a jak to, že se nikdy nehádáte?" Hádáme se, opravdu ! :D Kdo taky ne? I když se milujeme, neznamená to, že musíme zastávat ten stejný názor na každou věc. A to je v pořádku. Máme docela jiný pohled na svět. Dokážeme se ale dohodnout na něčem, co bude vyhovovat nám obou. Takové příměří :D :) Vidíme se jen v létě, kdy jsme spolu jen pár měsíců, protože bydlí přes celý svět daleko. Vůbec nelituji toho, že jsme se poznali přes internet. Než jsme se viděli ve skutečnosti, dozvěděli jsme se o sobě tolik věcí, kolik o sobě ani neví dva kteří žijí v jednom městě a vidí se každý den. Dnes už je tu ale velká šance, že se v létě spolu odstěhujeme do Dublinu a příští Vánoce budeme oslavovat spolu. *fingers crossed*

Nenechávejte nic na 'potom'. Udělejte to hned. Řekněte svým blízkým, že je máte moc rádi, protože to třeba potřebují slyšet. A pokud máte strach, naberte odvahu a jděte za svým srdcem


Dreams

15. december 2013 at 19:13 ostatni clanky
Nemůžu uvěřit, jak tenhle rok tak rychle utekl. Všechno to nějak rychle uteklo. Pamatuji si, kdy jsem šla poprvé na střední a ted budu maturovat. Za pár měsíců začně můj úplně jiný život. Jsem natěšená, ale mám strach.


Dokážu celé hodiny ležet a snít o tom, co asi budu dělat v tuhle chvíli příští rok. Jak to všechno dopadne, budu v Irsku?
A co Remy? Já to tak nesnáším, jak nemůžou lidé volně cestovat a jet kamkoliv chtějí. Já vím - je potřeba nějakých pravidel a jak by to asi vypadalo, kdyby bylo všechno dovolené. Ale je těžké, když část z vás žije na druhé straně světa a když úřady nepovolí vycestování, jste úplně bezbranní a nemůžete udělat nic. Věřím, že jsme si ale to své vybrali a Remy dostane vízum a budeme spolu žít v Irsku, tak jak plánujeme. Nevím, jak dlouho v Irsku budeme, chceme hodně cestovat, ale nebudu si nalhávat, že to nejen hodně stojí, ale v našem případě to není vůbec jednoduché. V Indii mají úplně jiná pravidla a je pro ně mnohem složitější vycestovat, nebo dostat trvalý pobyt někde v Evropě.
Opravdu bych chtěla mít tentokrát štěstí. Myslím, že si to zasloužím. Přes všechno, čím jsem si prošla já i Remy, přes všechno, čím jsme si prošli spolu.

If your dreams don't scare you, th ey are not big enough. I hope it's true.


"Česko je nejkrásnější zemí na světě. Jen je škoda, že zde žijí Češi." - Vlasta Burian

13. december 2013 at 18:21 | t. |  Tema tydne
Nejsem pyšná na to být češkou. Ani se tak necítím. Češi neumí odpočívat, pořád se za něčím honí a to nejen za penězi - to už je orhané. Musí být první ve frontě, musí stihnout ten první autobus. Musí se rychle narvat do autobusu a zase bleskem se vyrvat ven a ještě jim udělá dobře když při tom někoho pořádně "nechtěně" nakopnou. Většina lidí ze zahraničí Česko nezná. Pokud ale ano, dříve než na dobré pivo si vzpomenou na to, že je pravděpodobně někdo okrade už na letišti a místo myšlenek na krásnou Prahu sem radši ani nejedou, protože kdo by se díval na ty nepřijemné ksichty a nepříjemné prodavače kamkoli půjdete? A co pak ty ceny?

Vláda je tady jenom k smíchu, a i ten na hradě, kterého jsme si ale stejně zvolili my - češi. Takže já už se ničemu nedivím. Je ostuda, že každý druhý čech žije jen pro to, aby se co nejdříve odstěhoval. Je jedno kam! Ale co tady? Je to i můj případ taky chci pryč - neumím si představit, že bych tady vychovávala své děti. Na jednu stranu jsem ale opravdu zklamaná. Měla bych být přeci hrdá na to, kde jsem se narodila a vyrostla. Měla bych být hrdá na svoji zem a vracet se do Čech vždycky s láskou. Ale umíte si představit, jak to tady bude asi vypadat za 20 let? Platy se snižují, všechno ostatní se zdražuje.

Ani se vlastně nedivím, že není nikdo happy. Lidi pracují od nevidím do nevidím a jsou rádi, že jim výplata stačí na to zaplatit všechno, co je potřeba. Pro co ale pracujeme a vyděláváme, pokud si nemůžeme udělat radost i sami sobě?? Pokud se něco nestane, nevím, jaké to tady bude za 20 - 30 let. Mám strach, že my a naše republika jsme právě tím případem, kdy pokud nesáhneme na samé dno, nikdy se nic nezmění.


Stories

13. december 2013 at 18:07 stories

about

13. december 2013 at 17:47 about
hi guys i don't know how can I write this without using engish:O okay well.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
jmenuju se teri a je mi 19. jsem ve ctvrtaku a nemuzu se dockat, az se odstehuju do Irska (leto 2014?) Chci procestovat cely svet
Miluju hudbu, fotografovani, vareni, knizky!, english, Pandy (!!!), writing journals, Indii, Remyho a ty kteri vedi :))))


read more :)

music

13. december 2013 at 17:17 music
art & me

13. december 2013 at 17:10 | t. |  art
Jsou dvě věci, které opravdu miluji - hudba a fotografování. Hudba byla můj BFF už od dětství a na kytaru jsem se naučila před pár lety. Jsme neodlučitelní a nevím jak bych bez hudby, bez zpívání i kytary mohla existovat.
Fotografování je více než můj koníček - fotky jsou můj život & můj život jsou fotky. Miluju jak je možné zachytit ty nejkrásnější momenty, na které díky fotografiím nikdy nezapomeneme~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~