April 2014

Another life (original)

28. april 2014 at 18:26 ostatni clanky
Zapomněla jsem vám sem dát mojí novou písničku, kterou jsem před pár dny nahrála. Dala jsem si hrozně moc práce s vytvářením tohodle videa ,tak jsem ráda , že měla písnička úspěch :))Co je nového

28. april 2014 at 18:23 ostatni clanky
Ahoj všichni :)
jak se máte? Už jsem zase dlouho nepsala. Tento týden startujou státní maturity, kdo se těší ? :D Já docela jo, je to takový exciting a začíná se angličtinou tak je to suprr :)
Minulž tžden mi sundali rovnátka, to byla fakt úleva. Přišlo mi, že mám obrovské zuby a je to nezvyk vidět jen tak zuby bez drátů po 3 letech :D Dostala jsem rovnátka na noc. První noc to bylo teda hrůzostrašný, nemohla jsem vůbec spát, ale ted už jsem si docela zvykla. Na den mám takový neviditelný rovnátka, spíš folie, který mi ty zuby drží pohromadě a tak je to taková prevence, aby se zuby nevrátily zase do původní polohy. Musím si ty folie vyndat před každým jídlem ,takže pro mě pro mlsouna docela problém , protože mě to otravuje haha :)

Byla jsem znovu u očaře. Měla jsem zánět rohovky a spojivek a od tý doby mám jedno oko takový vykulený. Ted mi ale doktor řekl, že mám asi něco se štítnou žlázou tak musím jít na vyšetření. To mi ještě scházelo. Taky mi nedoporučoval hned v červnu odjet pryč, jestli by ty výsledky dopadly nějak špatně. Prý to dokážou srovnat i hormony v podobě prášků, ale to je hrozný , protože já neumím polykat prášky. Tak jsem zvědavá , co z toho bude.

Začala jsem se učit na ústní maturity, právo, protože to je jediný, z čeho mám strach. Spočítala jsem, že mám 29 dní a 25 otázek, takže se musím naučit každý den jednu otázku. Už jich umím 4 ,tak mi držte palce :)

Tady v Liberci se počasí snad zbláznilo - sněží, pak svítí sluníčko, bouřka, prší, no fakt děs:D ale mě to nevadí - mám už volno a hezky se učí, když prší :)

Tak zatím ahoj, a mějte hezký den, ikdyž je pondělí! :)


Got braces removed!

22. april 2014 at 17:36 ostatni clanky
Ahoj všichni :)

dnes mi po skoro 3 letech sundali rovnátka. Je to neuvěřitelný pocit, že mám zase zuby a tolik místa v puse :D
Ve čtvrtek máme vysvědčení a i poslední zvonění a zítra si jdu pro kostým :D Asi půjdu za slona, to bude sranda. Doufám, že se máte dobře a jste happy :) To bude dneska všechno, jen jsem vám chtěla dát vedět o tom dnešním slavnostním dni:D tak se mějte moc hezky a děkuji za krásné komentáře k článcím! Pokud byste se chtěli na cokoliv zeptat ohledně fotáku a focení, tak určitě neváhejte!

ahoooj :)

I LOVE books

15. april 2014 at 18:30 Tema tydne
Když jsem byla malá, chodívala jsem s mamkou k radnici do knihkupectví, kde jsme vždycky utratily co jsme měly jen za knížky :D Byly jsme z toho hrozně nadšené a doteď mám všechny knížky, které jsem tam koupila. Všechny byly od Jacqualine Wilsonové a i když mi není 12 anymore, i teď v nich ráda listuji a neumím si představit, že bych je najednou v té mé knihovně nebyla. Za chvilku se stěhuju do Irska a už teď je mi jasné, že si všechny svoje knížky prostě vzít nemůžu. Mamka mi slíbila, že se o ně postará, ale stejně :D Asi vám to přijde divné, ale pro mě jsou knížky jako poklad.

Před pár lety jsme začala číst anglicky a teď je ráda porovnávám s českými překlady. Mrzí mě , že pokud nejste z Prahy, v kamenných obchodech moc anglické tituly neseženete. Když jsem jela poprvé do Anglie, mamka mě vyslala, ať si koupím hlavně hodně věcí na sebe a prostě vše, co mi chybí. Já jako první šla samozřejmě do knihkupectví a byla jsem naprosto ale NAPROSTO ohromená, jak obrovský obchod to byl a málem jsem umřela, když jsem viděla všechny moje oblíbené autory v jednom regálu snad se všemi knihami, co kdy napsali. Odcházela jsem tedy naprosto spokojená, se 4 knížkami v tašce a nějaké obchody s oblečením šly mimo mě :D Když jsem byla v Anglii podruhé, už jsem přestě znala cestu do té mé uličky snů. Na cestě zpátky mi na trajektu přišlo, že toho moc nemám, tak i tam jsem si koupila další dvě. No prostě jsem maniak!! :D

Knížky jsou opravdu skvělé. Dokážou vás dostat do nového světa. Dají vám tolik prostoru pro vaší vlastní fantazii.
Pod článek přidám pár svých 'knižních' fotek, protože i ty ráda fotím na jakýkoliv způsob :D Jaké jsou vaše nejoblíbenější knížky?? Určitě dejte typ :)

pokud se vám fotky líbily, můžete mě navštívit i na Teriphotography :)

Snow snow snow

15. april 2014 at 9:55 photoblog
Dneska u nás začalo z ničeho nic zase sněžit a to fakt hodně :D tak mě napadlo, že dám do dnešního photoblogu pár fotek co jsem fotila do mého projektu 366 minulý rok v zime, které sice trochu ochladí, ale i tak je mám děsně ráda. Jiné fotky můžete vidět na Teriphotography

Meh

14. april 2014 at 15:40 ostatni clanky
Dneska je zvláštní den. Počasí se pořád mění - v jednu chvíli prší jako z konve, potom svítí sluníčko,přejdete ulici a už zase prší. Ve středu mám praktickou maturitu a už mě to opravdu štve, jak se o tom mluví a nic jiného se neřeší. Už abych to měla za sebou a mohla aspon tuhle část vypustit z hlavy, nebo mi asi praskne. Všechno mě dneska štve. Štvou mě lidi, štve mě svět, takže budu dnes jen v posteli a nechám tu moji zlost pomalu vypařit. Doufám, že máte hezký den aspon vy :)


Feeling sick

7. april 2014 at 17:05 ostatni clanky
ahoj ahoj ahoj ahoj :)

doufám, že se máte dobře, a líp než já. Probudila jsem se totiž s hrozňáckou bolestí v krku a divnou rýmou. Mamka má hnisavou angínu, ségra rýmu jak blázen, takže mi asi vlepily do těla různé bacily a je to :D Moc se to ted nehodí a nemám na to náladu být nemocná. Příští týden mám praktickou maturitu, tak musím být do té doby fit!

Protože si musím zapamatovat hrozně moc čísel, tak jsem si je dneska všechny vylepila nad postel, aby se mi dobře usínalo :D Snad to pomůže, protože já a čísla, to je neštěstí.

Určitě ještě napíšu, abyste věděli, jak jsem dopadla. Moc všem děkuji za štěstí a podporu :))
mějte se famfárově :) <3
Mezi nebem a zemí

7. april 2014 at 16:57 Tema tydne
Jela jsem na letiště a přitom pozorovala letadla, která vypadala ve výšce tak malinkatě. Nedokázala jsem si představit, že za tam za chvilku budu sedět já, ze země takhle malinkatá.

Už když jsem seděla v letadle a letěla do Indie pozorovala jsem z té obrovské výšky malým okýnkem, jak se oddaluji od domova. Je to zvláštní pocit, protože mi bylo smutno, že všechny co tady miluju dlouho neuvidím a zároven obrovský pocit nadšení a radosti z toho, že letím k někomu , kdo mi dává druhý domov. Sama jsem letěla poprvé - po hrozně dlouhé době a protože jsem hrozný dreamer a pořád nad něčím filozofuju a přemýšlím, napadají mě opravdu zvláští věci :D Třeba si říkám, jak je vlastně možné, že nás tohle letadlo unese? Jak je možné, že dokáže opravdu vzlétnou a přenést na druhý konec světa - jen tak? A jaké to asi bylo , když někdo poprvé vyzkoušel, jak letadlo funguje. Je to asi hlopé, takhle nad tím dumat, ale vskutku fakt zajímavé :D

Bylo mi ale smutno, když jsem odlétala z Indie. Ani si nedokážete představit, jak mi to rve srdce, zase se loučit a nevědět, kdy zase R uvidím. Seděla jsem v letadle a říkala si, že někde tam pode mnou je Remy a cítí se asi uplně stejně. Na obrazovce jsem pozorovala, jak rychle se letadlo vzdalovalo od Dillí a bylo mi z toho ouzko :(
Pokud jste tu poprvé tak si asi přečtěte článek Láska na dálku, aby vám to vlastně dávalo smysl :D :)

Anyway, až někdy poletíte letadlem, tak se zkuste zamyslet, jako já :D Je opravdu zvláštní . že plujete mrakama někde mezi nebem a zemí - a to doslova :)

T.

Indoor photography

1. april 2014 at 17:02 photoblog
Část našeho domu je v rekonstrukci a je tu spousta sádrokartonu. Hned mě napadlo, že bych si mohla zkusit pár fotek, i když zatím nemám žádné dodatečné blesky, deštníky apod. Mám raději fotky venku, než ty ateliérové, protože mi přijdou, že jsou více přírodní a mají v sobě více života. Některé okamžiky ale je dobré vyfotit i uvnitř , protože se díky jednobarevnému pozadí soustředíte jen na toho, kdo před foťákem stojí. Proto jsem si říkala, že bych pár fotek, které jsem zatím dala dohromady zveřejnila a jsem zvědavá, co vy na to. Já mám z nich hroznou radost :)